Купити поліпропіленовий фільтр дешево, але заплатити дорого. Розбираємось разом…

 

Зміст

Чому важливо правильно обрати поліпропіленовий фільтр?

Що таке поліпропіленовий картридж?

Основні розміри картриджів

Вага картриджів та її значення

Тож скільки важить поліпропіленовий картридж для магістрального фільтра?

Найпоширеніша проблема через дешеві фільтри

Як збільшити ресурс поліпропіленових фільтрів?

Підсумуємо

 

Чому важливо правильно обрати поліпропіленовий фільтр?

Ця тема завжди актуальна, і, мабуть, кожен задавав питання: в чому різниця, окрім ціни і назви, між картриджами поліпропіленовими і який обрати?

Як навчитись відрізняти якісні фільтри для очистки від механічних забруднень від тих, що купувати не варто?

Головне, про що потрібно пам’ятати, — це те, який ми обрали головний критерій вибору картриджів для систем очистки води, а саме — ЯКІСТЬ!

Про якість можна розповідати довго, і кожен буде нахвалювати своє, але давайте чисто об’єктивно поговоримо про те, що собою являє картридж фільтру зворотного осмоса із поліпропілену.

 

Що таке поліпропіленовий картридж?

Поліпропіленовий фільтр – це циліндричний картридж із центральним отвором для проходження очищеної води. Фільтрація відбувається із зовнішнього шару до внутрішнього. Сам картридж для магістрального фільтра для води виготовлений із поліпропіленового волокна, щільність якого варіюється залежно від рейтингу фільтрації (1 мкм, 5 мкм, 10 мкм, 20 мкм, 50 мкм).

Основні розміри картриджів

Якісним показником можна вважати розмір поліпропіленового картриджа, його довжину та діаметр. Зазвичай довжина зазначається в дюймах, а товщина картриджа відповідає стандарту Slim (тонкий) та Big Blue (товстий).

Але простому споживачу легше орієнтуватися, якщо зазначити розмір поліпропіленового картриджа у міліметрах:

  • 10" Slim (63 мм × 254 мм)
  • 10" Big Blue (114 мм × 254 мм)
  • 20" Slim (63 мм × 510 мм)
  • 20" Big Blue (114 мм × 510 мм)

 

Вага картриджів та її значення

Слід зауважити, що вага картриджа теж має значення! Щільність намотки поліпропіленових фільтрів із дотриманням усіх стандартів технологічного процесу є гарантією того, що всі картриджі будуть однаковими між собою. Тобто потік води та селективність будуть однаковими незалежно від партії. Ті, хто давно купує поліпропіленові фільтри, напевно стикалися з ситуацією, коли в коробці 50 картриджів однієї мікронності, але всі вони різні між собою.

Виробник, який дотримується технологічного процесу, не може продавати поліпропіленові картриджі так само дешево, як виробник, який «робить те, що виходить», додає вторинну сировину і взагалі не зважає на критерій якості, а зосереджений на «формі замість змісту», маркетингових хитрощах, демпінгу та найнижчій ціні.

Тож скільки важить поліпропіленовий картридж для магістрального фільтра?

Вага поліпропіленових картриджів серії Premium:

  • 10" Slim (63 мм × 254 мм) = 110 г
  • 10" Big Blue (114 мм × 254 мм) = 220 г
  • 20" Slim (63 мм × 510 мм) = 400 г
  • 20" Big Blue (114 мм × 510 мм) = 800 г

Якщо поліпропіленовий фільтр відповідає стандартному розміру та вазі, але все одно не відрізняється якістю, це вказує на те, що хитрий виробник дещо приховав від вас.

Чи зустрічали ви поліпропіленові фільтри, які не тонуть у воді та через які не проходить достатній потік? Впевнений, що так, якщо ви купуєте дешево!

Дуже поширене явище — запікання поліпропіленових фільтрів, щоб вони не були «лохматими». Коли виробник обирає неякісний поліпропілен або вторинну сировину та не дотримується технології виробництва, картридж виходить трохи кудлатим. Щоб надати йому «товарного вигляду», виробник обробляє поліпропіленовий фільтр високою температурою, і тоді пориста структура частково перетворюється на монолітну.

Зустрічається і часткове запікання, коли потрібно нанести логотип або зробити маленькі отвори — це менше впливає на якість фільтрації, але також не робить картридж кращим. Все це більше маркетинговий хід, ніж технологічна перевага.

Купуючи поліпропіленові картриджі дешево, ви повинні усвідомлювати, що можете придбати вироби з вторинної сировини. Можна лише здогадуватися, де цей поліпропілен був повторно перероблений… Але ж ми фільтруємо воду, а не забруднюємо її! Наявність шкідливих елементів у воді, очищеній фільтрами з поліпропілену вторинного використання, може бути виявлена занадто пізно — коли клієнти питимуть воду або готуватимуть їжу. Це, безумовно, може завдати шкоди здоров’ю споживачів.

Найпоширеніша проблема через дешеві фільтри

Одна з найпоширеніших проблем використання дешевих поліпропіленових фільтрів — часте засмічення мембран зворотного осмосу. Промислові мембрани 4040 та 8040, які використовуються у великих системах фільтрації, коштують дуже дорого, щоб змінювати їх замість звичайних механічних фільтрів.

Одного разу ми отримали замовлення на 18 мембран 8040, які вийшли з ладу через використання нестабільного поліпропілену. Внаслідок цього система зворотного осмосу працювала в екстремальних умовах. Клієнт заплатив високу ціну за свою економію на механічних фільтрах.

Як збільшити ресурс поліпропіленових фільтрів?

Кожен етап фільтрації потрібен, щоб уберегти систему зворотного осмосу від надмірного навантаження або поломок. Поліпропіленовий фільтр зазвичай встановлюють на вході. Тож питання до вас: чи варто спочатку встановлювати картридж сумнівної якості?

Якщо ваша мета — заощадити на поліпропіленових картриджах, потрібно збільшити їх ресурс. Як це зробити?
Встановити промивний дисковий фільтр на вході, який затримуватиме більшість твердих часток, а м’які та глинисті домішки меншої фракції потраплятимуть у поліпропіленовий картридж. Це збільшить ресурс фільтрів та заощадить гроші.

Якщо внутрішня поверхня поліпропіленового фільтра брудна, це означає, що він пропустив далі все, що менше його фракції. Це також може статися, якщо занадто довго не міняти картридж.

Слідкуйте не лише за тиском на манометрах до та після магістрального фільтра! Дешевий картридж може просто розірватися або перетворитися у «вату», і навіть частки поліпропілену можуть потрапити в систему фільтрації.

Підсумуємо

"Купив дешево — заплатив дорого" — цього потрібно уникати! Брудна вода проходить далі, де значно дорожчі фільтруючі засипки та мембрани. Якість фільтрації починається з якісного поліпропіленового картриджа!

Обирайте фільтри серії Premium — і будьте впевнені, що вам завтра не доведеться купляти нові мембрани 4040 або 8040.😉

Камеко Тимофій

Автор статті: Камеко Тимофій

Дата публікації: 12 лютого 2025 року