Для чого призначені та де застосовуються водяні помпи?
Помпи для води є незамінним обладнанням, яке широко використовується як у побуті, так і на підприємствах для зручної та швидкої подачі питної води. Завдяки компактності, легкості та функціональності водяні помпи активно застосовуються в різних ситуаціях.
У побуті помпи використовуються для забезпечення водопостачання в будинках, садах і на дачах. Такі пристрої значно полегшують виконання щоденних завдань, пов’язаних із використанням води, і роблять процес більш комфортним та ефективним.
За яким принципом функціонує водяна помпа?
В електричній помпі встановлений компактний двигун, який приводить у дію робоче колесо. Його основна задача — створювати зниження тиску, завдяки чому вода поступально качається по водозабірній трубці до робочої камери. Після цього рідина через нагнітання подається через роздавальний механізм (носик).
Електричні помпи працюють від зовнішнього джерела живлення. Багато моделей оснащені вбудованим літієвим акумулятором, який заряджається за допомогою USB-кабелю. Одного повного заряду такого акумулятора вистачає для перекачування приблизно 100 літрів води.
Переваги та недоліки водяних помп
Вочевидь, електропомпи є складнішим, а значить і менш надійним виробом, ніж ручні помпи. Але електричні моделі все одно дуже популярні і тому є декілька причин.
Механічні помпи відзначаються простою конструкцією та легкістю дезінфекції. У разі серйозної несправності їх навіть не варто ремонтувати, а достатньо замінити на нові через доступну вартість. Однак серед недоліків ручних моделей можна виділити складність у дозуванні об’єму води та пульсуючий характер потоку. Щоб набрати води, доведеться прикласти фізичні зусилля.
Такі нюанси роблять використання механічної помпи дещо незручним. Тим паче, що електропомпи не мають таких недоліків, адже забезпечують можливість точного дозування води, плавний і рівномірний потік та простий доступ для будь-якого користувача.
У чому причина відмови електричної помпи подавати воду?
У половині випадків несправності таких пристроїв проблема полягає у збої чи поганій роботі плати управління. Причини можуть бути різними, але вирішити цей збій або «глюк» можна дуже легко. У більшості випадків достатньо перезавантажити пристрій — цей процес займає пару хвилин. Це можна зробити самостійно вдома, прочитавши інструкцію з використання пристрою.
Серед інших можливих неполадок:
- Пошкодження корпусу.
- Погане встановлення помпи на бутель.
- Розряд акумулятора.
Для діагностики та усунення несправностей слід дотримуватись такого алгоритму:
- Перевірте з’єднання механізму та трубки. Якщо трубка випала або неправильно приєднана, встановіть її належним чином.
- Зарядіть акумулятор електричної помпи.
- Перевірте герметичність з’єднання між помпою та кришкою пляшки. Якщо герметичність відсутня, то проблему можна вирішити, обмотавши шийку чистою серветкою чи бинтом і встановити помпу зверху або ж замінити пошкоджену пляшку, переливши воду в іншу ємність.
Дотримання правил експлуатації, регулярний догляд і чищення помпи допоможуть значно подовжити термін її служби у кулері чи звичайному бутлі.
Як правильно і наскільки часто слід чистити водяну помпу?
Електрична помпа для води потребує правильної експлуатації та регулярного догляду для забезпечення її довговічності й безпечного використання. Перед встановленням на кулер чи тару завжди дезінфікуйте руки, щоб запобігти потраплянню бактерій у воду. Для бутля використовуйте лише чисту питну воду. Важливо дотримуватися обмежень температури: помпу не можна застосовувати для гарячих рідин (вище 55 °C) чи олій, оскільки це може пошкодити пристрій.
Якщо помпа працює від акумулятора, регулярно перевіряйте рівень заряду та підключайте пристрій до заряджання. Очищення та дезінфекцію рекомендується проводити кожні 3–6 місяців. При цьому не слід замочувати помпу в розчині соди чи перекису водню. Корпус можна акуратно обробляти вручну або звернутися за послугами до спеціалізованої компанії.
Дотримання цих правил забезпечить надійну роботу вашої помпи протягом років.